סיוע לתנועת הצופים בחיפה בשכונה מוחלשת

קרן תרבות חיפה באמצעות קרן אבנר, בשיתוף עם עירית חיפה ותנועת הצופים,  סייעו בהפעלתו של גרעין "רעים", הפועל זה שנים בשכונות נווה דוד ושער העלייה. בוגרי תנועת הצופים מתנדבים לשנת שירות בה הם מפעילים ילדים ונוער בשכונה במסגרת שבט "העוגן". בנוסף, מסייעת הקרן  להנהגת צופי חיפה, במימון  קורס הדרכה מסכם לבוגרי כיתה ט' של הנהגת חיפה. הקרן גם סייעה במתן מלגות לסטודנטים הפעילים בחינוך הלא פורמלי, או ששרתו שירות צבאי קרבי.

הקרן ע"ש אבנר אדרס ז"ל, אשר נספה בתאונת מטוס בחוף הבונים ב 24.4.1999, החלה לפעול במסגרת קרן תרבות חיפה בשנת 2000. בחייו היה אבנר פעיל מאוד בקרב  בני נוער, בחברת התלמידים של בית הספר הריאלי בו למד, והנהיג את שבט הצופים "אילנות" בו היה חבר.

שאיפתו של אבנר בחייו הייתה "למצוא את הנישה שלי ושם להשפיע".

מטרת הקרן  היא ללכת בעקבות מורשתו של אבנר ז"ל, לקדם ולסייע לתנועות נוער, בעיקר לתנועת הצופים, בתפקידן החינוכי – קידום ערכי סובלנות, דמוקרטיה, ציונות וצדק חברתי, תוך התמקדות בהכשרת מנהיגות צעירה בתנועות הנוער, ולסייע בפעילותן בשכונות נזקקות.

משפחת אדרס גייסה את הכספים להקמת הקרן, בהשתתפות חברים מהארץ ומחו"ל,  והעבירה אותם לקרן תרבות חיפה המשמשת כנאמן על הכספים שנתרמו ועל ביצוע פעולות קרן אבנר.

 

בשנת 2018 העניקה הקרן  באמצעות קרן אבנר, תמיכה לגרעין "רעים" של הצופים. התמיכה יועדה לסיוע  המשך פעילות  הגרעין.