"אחווה" – איגוד נכי חיפה והצפון

עמותת "אחווה" שמה לה למטרה לשפר את איכות החיים של אנשים מוגבלים פיזית, זאת במסגרת מועדון חברתי בו מתקיימות  פעילויות מגוונות בחוגים שונים, הכוללות תהליכי למידה שיקומיים. המועדון מכין גם תשתית לפעילות כלכלית לנכים.

לאורך השנים, סייעה קרן תרבות חיפה ברכישת ציוד  טכני, כמו רכישת מצלמת וידאו ואבזרים נילווים עבור פעילות החוג להסרטה, שני מחשבים  עבור המרכז להכשרה להוראת התכניות הגראפיות לאנשים עם נכויות ורכישת תנור לשריפת קרמיקה וזכוכית. סיוע הקרן אפשר הרחבת פעולות הסדנה לאומנויות של העמותה. הסדנה עוסקת בייצור דברי אמנות מחומרי גלם כמו זכוכית, מתכת, עץ ופלסטיק ומשלבת עבודת יד עם מכונת לייזר. הסדנה מספקת מקום עבודה לנכים ויוצרת תנאים מתאימים למתן ביטוי לכישורים הייחודיים  של אוכלוסיית הנכים  והיא המקום היחידי בחיפה המאפשר לנכים לממש כישורים אלה.

בגלריה לאמנות, שקמה מתוך הצורך ליצירת מודעות לסביבה אסתטית ואמנותית ופעילות אמנותית, מציגים חברי מועדון "אחווה" את יצירותיהם. בין התערוכות שהוצגו בגלריה , תערוכתה של יוליה זיסמן שנערכה בחסות  קרן תרבות  חיפה. התערוכות בגלריה שחושפות לראשונה את יצירות הנכים, מעודדות את היוצרים ונותנות להם פתח לתקווה להשתלבותם בחברה היוצרת בישראל, בדרכם שלהם, למרות המוגבלות.