מחול

יוצרים ומבצעים בתחום המחול הקלאסי, המודרני והעממי זכו לתמיכה שאפשרה להם להמשיך בפעילותם השוטפת ובהפקת  פרויקטים, כמו להקת "ביתא", להקת "סיגמא" ו"הסדנה למחול עכשווי-חיפה".

להקת המחול "ביתא"

להקת המחול "ביתא", החלה את דרכה בשם להקת  "אסקסטה" - השם   האמהרי לריקודי הכתפיים - שהוקמה באוניברסיטת חיפה בשנת 1995 ע"י ד"ר רות אשל, במטרה לספק מסגרת לרקדנים מצטיינים  מבני העדה האתיופית. חברי הלהקה היו סטודנטים מהאוניברסיטה,  שעלו לארץ  בשנות השמונים והתשעים.  קרן תרבות חיפה העניקה מענק תמיכה ללהקה כבר בשלב זה, מענק  שיועד להגדלת מספר המופעים של הלהקה, על מנת להציג את תוכן המופע לציבור  צופים רחב ככל האפשר. הקמת להקת "אקסטסה", העלתה את דימוי העדה ותרמה רבות לשימור המסורת והפולקלור של עולי אתיופיה. בקיץ שנת 2005 , שינתה  הלהקה את  שמה ללהקת  "ביתא"  ("בית" באמהרית), ותחת שם זה, היא  מופיעה ברחבי הארץ והעולם. 

גלו עוד...

הסדנה למחול עכשווי-חיפה

הסדנה למחול עכשווי-חיפה
צילומים: ענת מירב

קרן תרבות חיפה תמכה בהפקה של שלוש יצירות מחול של העמותה לקידום המחול המודרני – חיפה: "יחפה" , " נטשה " ו" אתנחתא".
העמותה לקידום המחול המודרני והיצירתי חיפה - ובשמה הקודם עד שנת 2015 – "הסדנה להכשרת רקדנים" - הוקמה בשנת 1995 ע"י שוחרי מחול חיפאיים, ביוזמתה של הגב' עדה אורני. העמותה שמה לעצמה למטרה להביא את שפת המחול האמנותי לעיר ולהקים מקום להכשרה מקצועית לרקדנים.

גלו עוד...

קבוצת המחול "סיגמא"

צילום: עינת מירב

קבוצת המחול "סיגמא" הוקמה תחת השםHaDance  , בקיץ 2007 כמיזם על ידי מתנ"ס "רמות" חיפה. מטרת המיזם הייתה להקים בעיר חיפה קבוצת מחול רפרטוארית, מקצועית, שתיתן מענה המשך לבוגרי הסדנא להכשרת רקדנים וכוריאוגרפים בחיפה, וכן שתהא פתוחה לקבלת רקדנים מקצועיים החפצים לרקוד בשורותיה.

גלו עוד...

"התוף והים" - סרט תיעודי על ירדנה כהן

צילום: עליזה שקולניק מתוך הסרט "ירדנה בת מאה"

ירדנה כהן - הפקת סרט תיעודי

קרן תרבות חיפה סייעה בהפקת סרט תיעודי בשם "התןף והים", על ירדנה כהן – רקדנית, מורה לריקוד ויקירת העיר חיפה. בסרט מספרת ירדנה כהן על חייה, מקורות השראתה, על תלמידיה - דור ההמשך.הסרט מלווה בקטעי מחול  פרי יצירתה ואחרים,  מתקופות שונות בחייה של ירדנה כהן. (אוסף הארכיון  הישראלי לסרטים , סינמטק ירושלים.)

גלו עוד...

" חיפה הרוקדת" / רותי אשכנזי

הספר " חיפה הרוקדת", אותו כתבה רותי אשכנזי, ראה אור לרגל 50 שנה להיווסדן של להקות המחול החיפאיות. הספר מציג סקירה היסטורית של פעילות המחול והפולקלור בעיר חיפה שבמשך דורות הייתה מוקד ארצי של המחול העממי הישראלי. 

גלו עוד...