פסטיבל. מענק לסרטים עלילתיים המצולמים בחיפה

 

2015
"נדרים"
במאי: טל מילר

 

2008

"מרחב מוגן"

במאי: אורן גוילי

 

2007

"חורף"
במאית: עינת ארז  

 

2004
"בקרוב יקרה לך משהו טוב"
במאי : איל שיראי

be karovנער בורח מבית הוריו במושבה לאחותו המתגוררת בעיר הגדולה וזאת לאחר שגילה כי האחות גורשה מהבית על ידי האב בגלל רומן שניהלה עם ערבי. בעיר הגדולה פוגש הנער זקן ערירי, קומוניסט, החי את מלחמת האזרחים בספרד. השניים מתבצרים בבית עזוב בלב תל-אביב בו מגדל הקשיש מריחואנה באופן מסחרי ומנהלים את המלחמה הצודקת האחרונה נגד כוחות המשטרה והצבא המקיפים את הבית. (מתוך אתר קרן הקולנוע הישראלי)

תסריט: עוזי וויל, שחקנים: אסי דיין, טינקרבל, אדם הירש.     

 

               

 

                

2002

knafaim"כנפיים שבורות"
במאי: ניר ברגמן 

סרטו הארוך הראשון של ניר ברגמן הוא דרמה ריאליסטית מרגשת שבמרכזה חמש נפשות פצועות המנסות לאחות את החלל שהותיר מות האב. החיפוש של כל אחת מן הדמויות אחר הקשר זו עם זו ואחר שביל חדש בחייה, נפרט באמצעות המאבקים הדרמטיים הקטנים, היומיומיים כמעט, שבתוכם פועלים הגיבורים: סוף החופש הגדול ומחר חוזרים לגן, לבית הספר ולתיכון. כל אחד מבני המשפחה יוצא אל יומו מתוך התרגשות, ובמעקב אחריהם מתגלים הסיפורים הנארגים זה בזה ומצטברים בהדרגה ליצירה אופטימית על עוצמתה של המשפחה וכוחה לרפא את מכאובי הלב.
 עיצוב כרזה: מיכל סהר.

במאי ותסריט: ניר ברגמן. הפקה: אסף אמיר, יואב רועה. עריכה: עינת גלזר זרחין. עורך תסריט: רנן שור. צילום: ולנטין בלונוגוב. מוזיקה: אבי בללי. עיצוב אמנותי: עידו דולב.

שחקנים: אורלי זילברשץ – בנאי, מאיה מרון, ניתאי גבירץ, ולדימיר פרידמן, דאנה איבגי, דני ניב (מוקי), דניאל מגון, אליענה מגון.

youtube.comפסטיבלים ופרסים

זוכה פרס קרן תרבות חיפה 2002, פרס ראשון בתחרות וולגין בפסטיבל ירושלים, פרס ראשון בפסטיבל טוקיו , תשעה פרסי אופיר בקטגוריות שונות בטקס פרסי האקדמיה, פרס חביב הקהל בפסטיבל ברלין.

ב- 2003 השתתף הסרט בפסטיבלים הבינלאומיים הבאים: פאלם ספרינגס, ונקובר, גי'פוני, קרלו  ביוארי, שיקגו, סידני, מלבורן, טורונטו, פריז ובריסבן ובפסטיבלים בינלאומיים רבים נוספים.

 

 

tmuna kvuzatit0"תמונה קבוצתית עם אשה"
במאי: יצחק רובין 

הסרט מביא את סיפורה האמיתי של אישה ישראלית שעזבה את הארץ לאחר שבנסיבות טראגיות מסרה את בתה היחידה – פרי אהבה לבדואי, מוסלמי – לאימוץ. כאשר היא חוזרת לאחר שנים רבות לישראל במטרה למצוא את בתה האבודה, היא מוצאת את עצמה ביחד עם ידידה הבמאי, בתוך מסע שחזור קולנועי בלתי שיגרתי של חייה בצל המעשה לאורך שלושה עשורים ועל פני מספר ארצות, מסע בריחה בלתי נגמר אל השכחה, ההישרדות והאבדון. אהבותיה בריחותיה והגברים בחייה – כל אלה משמשים כהד וכמקהלה למעשה הגורלי. שוב – באפון בלתי שיגרתי בסרט זה: לאחר שובה עמדת הגיבורה, כמו במקהלה יוונית בדיון חוזר על מעשיה – וכאילו לא השתנה דבר אחרי כל השנים. הסרט מביא את סיפורה האמיתי של אישה ישראלית שעזבה את הארץ לאחר שבנסיבות טראגיות מסרה את בתה היחידה – פרי אהבה לבדואי, מוסלמי – לאימוץ. כאשר היא חוזרת לאחר שנים רבות לישראל במטרה למצוא את בתה האבודה, היא מוצאת את עצמה ביחד עם ידידה הבמאי, בתוך מסע שחזור קולנועי בלתי שיגרתי של חייה בצל המעשה לאורך שלושה עשורים ועל פני מספר ארצות, מסע בריחה בלתי נגמר אל השכחה, ההישרדות והאבדון. אהבותיה בריחותיה והגברים בחייה – כל אלה משמשים כהד וכמקהלה למעשה הגורלי. שוב – באפון בלתי שיגרתי בסרט זה: לאחר שובה עמדת הגיבורה, כמו במקהלה יוונית בדיון חוזר על מעשיה – וכאילו לא השתנה דבר אחרי כל השנים.  (115 דקות)

במאי ומפיק: יצחק רובין,  חברת הפקה: טקניוזמדיה בע"מ,  צלם: בני שוקלנדר,  עורך: יצחק רובין,  גופים תומכים: הקרן החדשה לקולנוע וטלויזיה, הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, פרוייקט קולנוע,  מוזיקאים: דורון אורסיאנו, אבנר גבריאלי.

שחקנים: מיכל ינאי, לחיפה הטור, שרון אלכסנדר, רוזינה קמבוס, אלכס מונטה, לופו ברקוביץ', טריסי אברמוביץ'

תרגום: אנגלית. שם הסרט באנגלית: A Group Portrait with A Woman

tmuna kvuzatit

 

פסטיבלים ופרסים:

זוכה פרס התסריט בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי חיפה 2002

 

לצפייה ישירה  (עברית ,תרגום כתוביות אנגלית)

    

 
1998
"צומת וולקן"
במאי : ערן ריקליס

zomet vulkanסיפור העלילה מגולל תשעה ימים בחייהם של קבוצת צעירים, תושבי אזור הקריות שמצפון לחיפה. במרכז העלילה המתרחשת בימים שלפני מלחמת יום כיפור, עומדת להקת רוק בשם "צופן גנטי". חברי הלהקה הם מיכה שלי הגיטריסט והסולן, דני הקלידן, יגאל הבסיסט ואלי המתופף. הם מנסים להשיג חוזה להקלטת תקליט ראשון וחולמים על מעבר לתל אביב. אלא שאז, שלי מקבל הצעה חשאית לפתוח בקריירה אישית, הוא מתלבט שכן אם יבחר בה, המשמעות תהייה ויתור על חברותו בלהקה, ועל החלום המשותף. דמויות נוספות הן דליה, בחורה כריזמטית הרוצה להיות עיתונאית ושואפת לכתוב ב"העולם הזה". בין דליה ובין מיכה ישנו מתח רומנטי לכל אורך הסרט, ובנוסף היא מעורבת עם אלבז, כדורגלן מבריק וחבר של שלי, שמבוקש מאוד ע"י קבוצת הצמרת "אייאקס" , אך בינתיים, סובל מבעיות משמעת. הסרט בוחן דרך השתקפות המיקרוקוסמוס של חבורת צעירים שאפתנית, את בועת התמימות בה הייתה נתונה ישראל בתקופה שלפני אוקטובר 73, בועה שנקרעה עם פרוץ מלחמת יום כיפור. אורך הסרט 98 דקות .

בימוי: ערן ריקליס   תסריט: אמיר בן דוד, משה זונדר    מפיקים: ערן ריקליס, מוש דנון     צילום: אמנון זלאייט   עריכה: נעמי פרס-אבירם    הפקה מוסיקלית: חיים רומנו, אמיר בן דוד    עיצוב תלבושות: ענבל שוקי    עיצוב אמנותי: יואל הרצברג  עיצוב פוסטר: יהודית שץ ז”ל    צילום פוסטר: יואל הרצברג

שחקנים
אורן שבו - מיכה שלי   יעל הדר- דליה אנקרי   סמי הורי- אבי אלבז     דני שטג - יגאל ידגר   תומר שרון - דני רפאלי    גילי שושן - אלי כהנא    ג'ק אדליסט - ג'ימי סמית
תפקידי אורח - יורם חטב , יהודה ברקן , קובי אשרת, קובי רכט, גבי שושן, ליאת גורן.

 

הסרט זכה במקום הראשון בתחרות הסרט הישראלי בפסטיבל הסרטים בחיפה בשנת 1999